Zieleń to symbol nowoczesności

Zielony to symbol równowagi, kojarzący się z wiosennym rozbudzeniem, świeżością oraz nadzieją. To doskonały pomysł dla osób które przeżywają momenty przełomowe w życiu i planujących stworzyć w domowym zaciszu prawdziwy azyl. Abstrahując od tego, czy ktoś wybierze drobne dodatki, czy decyduje się na malowanie ścian w barwie ciemnej zieleni, może oczekiwać mocnego odświeżenia wnętrz.

W pomieszczeniach nowoczesnych można decydować się na fototapetę z motywami roślinnymi. Perfekcyjnie będzie się ona prezentowała w lekkich oraz dużych pomieszczeniach. Zieleń to barwa niesamowita ściany zielone. Z jednej strony odpręża, a z drugiej – podwyższa kreatywność i doda mocy.
Sofa zajmuje centralne miejsce i jeśli będzie mieć wybarwienie zielone to bez wątpienia skieruje na siebie uwagę. Trzeba jedynie mieć na uwadze, że ciemniejsze elementy umeblowania perfekcyjnie zaprezentują się na tle pastelowych ścian. Tymczasem, w większych pokojach można sobie pozwolić na skonfrontowanie ze sobą dowolnych wybarwień zielonego.

Już dawno udowodniono, że wprowadzenie zieleni łagodzi stres, poprawi skoncentrowanie i wzmaga kreatywność. Kolor greenery sprawdzi się w przestrzeniach domowych oraz biurowych. Naturalna ciemna zieleń we wnętrzach jest wyjątkowo energetyzująca. Z tego względu nie jest czymś dziwnym, to że projektanci wnętrz o wiele częściej decydują się, żeby klientom proponować tego typu rozwiązania. Tym bardziej, jeśli ktoś mieszka w aglomeracji miejskiej oraz prowadzi stresujący styl życia. Późniejsze przebywanie w pobliżu zielonych odcieni będzie dla takiej osoby bardzo korzystne. Poza tym, że kolor zielony w różnych kolorytach gości na ścianie lub w dodatkach dekoracyjnych, może również być kolorem dla mebli. Soczysta zieleń pozwoli czuć się spokojniej.
W pomysłach wnętrzarskich można również od pewnego czasu spotkać się z ciemniejszymi sofami albo krzesłami. Fotel bardzo dobrze sprawdzi się w strefie relaksu, wśród kwiatów lub przy domowej biblioteczce.

Zieleń w aranżacji wnętrz zapewniajaca nietuzinkowość oraz relaks
Dodatkowo, opłaca się również dbać o to, by w domu były rośliny zielone. Ulepszą one jakość powietrza, będą wpływać na dobre samopoczucie gości oraz domowników a także polepszą jakość pracy, na równi w domowym gabinecie, jak i w biurowcu. Można będzie w określonych miejscach stworzyć dobry mikroklimat. O tym, w jaki sposób rozmieszczać zieleń w wystroju wnętrz można będzie nabrać przekonania, kiedy skonsultuje się z umiejętnym projektantem wnętrz. Inspiracji nie brak też w sieci, a więc każdy bez trudu odnajdzie coś pod posiadane upodobania.
Zieleń w aranżowaniu wnętrz zapewniajaca niebanalność oraz odprężenie jest modna już od paru lat.

Pomalowane na zielono ściany jeszcze do niedawna były postrzegane jako odważne, natomiast obecnie o wiele bardziej postrzegane są jako standard. Hitem w ostatnim czasie jest ciemna zieleń, natomiast należy pamiętać o tym, że optycznie pomniejsza ona pomieszczenia. Z tego powodu odpowiednio będzie zdecydować się na jaśniejsze odcienie. Najlepiej zieleń na ścianie prezentuje się w salonie, albo w gabinecie ściany wertykalne. Idealnie skomponuje się z akcesoriami w stylu boho albo glamour, rozświetlając w takiej sytuacji trochę pociemniany design.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.