Obejmy

Złącza zaciskowe posiadają niezwykle duże przeznaczenie. Robione są też z rozmaitych towarów, zależnie od zastosowań. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe gwarantują montaż zakończeń i sprzęgów do węży przemysłowych.

Ich prawidłowy dobór i montaż posiada fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowań przewodu. Zestawiając odpowiedni rodzaj podzespołu montażowego, należy wziąć pod uwagę gatunek montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Przeznaczone są do szybkiego powiązania splotów przewodów, kabli, węży, rękawów – http://www.obejmy-mocowania.pl

W poniektórych sytuacjach nieodzowne są obejmy zaciskowe odporne na warunki atmosferyczne i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, wytrzymałe na znaczne temperatury. Mają duży obszar zastosowań, także w przemyśle okrętowym, górnictwie i otoczeniach narażonych na korozję. Występują w rożnych szerokościach i są bardzo wytrzymałe.

Charakteryzuje je wysoka odporność na warunki atmosferyczne, szczególnie na działanie znacznych temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietrujące, wytrzymałe na działanie paliw płynnych, smarów i olejów, oraz agresywnych chemikaliów. Mogą być używane też w środowiskach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do sprawnego umocowania końcówek na węże, są z powodzeniem wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu. () Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z podwójną taśmą, oraz opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym – http://obejmy-mocowania.pl

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez użycia specjalistycznych urządzeń.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zazwyczaj wykorzystywanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są właściwe do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu cechuje nieduża waga, są wygodne w użytkowaniu i proste w montażu, nie potrzebują użycia dodatkowych narzędzi, zadzierzgnięcie opaski jest możliwość dokonać ręcznie.

Istnieją także obejmy określone do ściskania końcówek nierdzewnych higienicznych, czy też te określone do zakończeń typu hydraulicznego

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *